Organizator:

Partnerzy:

PGA - Polish Golf Awards 2015

Znakomita atmosfera towarzyszyła dziewiątej edycji PGA - Polish Golf Awards, która przeszła już do historii. W piątek 29 stycznia 2016 poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Bez niespodzianek - Adrian Meronk i Martyna Mierzwa zwyciężyli w kategoriach „Best Golfer” i „Best Lady Golfer”, Nimrod Tavi został Człowiekiem roku w Polskim golfie, a Modry Las Golf Club - Najlepszym polem golfowym.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas wydarzenia „Zakończenia Sezonu Golfowego 2015”, które zorganizowane zostało w Mamaison Hotel Le Regina. W ceremonii wręczenia nagród udział wzięli przedstawiciele Partnerów tegorocznej edycji plebiscytu: Bank BGŻ BNP Paribas, Remy Martin oraz Copernicus, którzy również ufundowali nagrody dla zwycięzców.

 

ADRIAN MERONK

BEST GOLFER

 

Zawodnik klubu Toya Golf & CC Wrocław oraz drużyny akademickiej The Buccaneers Tennessee. Przygodę z golfem rozpoczął w wieku 7 lat, ceniony przez ekspertów za tzw. „długą grę” (pierwsze uderzenie). Urodzony w Hamburgu, związany z Wrocławiem, na co dzień studiuje na uniwersytecie w Tennessee i jest stypendystą najbardziej prestiżowego programu stypendialnego dla największych golfowych talentów na świecie.

Czytaj więcej >

 

 

WILLIAM SIWEK

INNOWATOR ROKU

 

William Siwek jest nie tylko zapalonym golfistą, HCP 12, lecz również wytrawnym biznesmenem i osobą pełna energii, którą wkłada w rozwój swojego pola golfowego, polskiego golfa oraz pionierem we wprowadzeniu do Polski FootGolf, szybko rozwijającej się na świecie dyscypliny sportowej, która idealnie współgra z golfem. Właściciel pola golfowego Postołowo Golf Club k. Gdańska.

Czytaj więcej >

 

 

WACŁAW LASZKIEWICZ

TRENER ROKU

 

Przez 10 lat pracy w Tokarach udało mu się wychować wielu czołowych zawodników kraju, w tym wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski takich jak Michał Karczmarczyk, Tomasz Gajewski i obecni Maksymilian Biały, Filip Kowalski, Marysia Żrodowska i Jakub Dymecki. Drużyna Klubowa Juniorów od lat należy do najlepszych drużyn, a w ubiegłym roku zdobyli w końcu upragniony tytuł Klubowego Mistrza Polski.

Czytaj więcej >

 

 

WORLD AMATEUR GOLFERS CHAMPIONSHIP

IMPREZA GOLFOWA ROKU

 

World Amateur Golfers Championship to dziś największy amatorski turniej świata. Rozgrywany w ponad 40 krajach, od Brazylii po Wietnam. Patronem turnieju jest Arnold Palmer, legenda światowego golfa, siedmiokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, wzór dla pokoleń graczy. W komitecie honorowym znajduje się Annika Sorenstam, sława szwedzkiego golfa.

Czytaj więcej >

 

 

GOLF PARK JÓZEFÓW

INNE OBIEKTY GOLFOWE

 

Golf Park Józefów to kameralny obiekt golfowy, położony w kompleksie Holiday Inn Warszawa Józefów, 25km od centrum Warszawy. W jego skład wchodzi piętrowa strzelnica golfowa z 18 stanowiskami, 6-dołkowe pole pitch&putt oraz minigolf z 18 torami. Zarówno driving range, jak i pole golfowe są oświetlone, dlatego można tu grać i trenować do późnych godzin nocnych.

Czytaj więcej >

 

 

MARTYNA MIERZWA

BEST LADY GOLFER

 

Martyna zaczęła grać w golfa w wieku 12 lat, gdy tata zabrał ją na małe 9 dołkowe pole w Poznaniu i jak sama mówi zakochała się w golfie od pierwszego uderzenia. Jako amator doszła do HCP 1. W maju 2013 wróciła z USA, gdzie była na stypendium golfowym w Elon University, szkole należącej do 1 ligii. Na zawodowstwo przeszła w czerwcu 2013. Jest członkiem Ladies European Tour, na co dzień gra w turniejach Ladies Access Tour.

Czytaj więcej >

 

 

JAKUB DYMECKI

ROOKIE OF THE YEAR

 

Przygodę z golfem zaczął mając 9 lat, pierwsze kroki stawiając pod okiem ojca. Od 2009 roku jest członkiem Tokary Golf Club. Trenuje pod kierunkiem  Wacława Laszkiewicza. W roku 2015, poza zdobyciem tytułu Mistrza Polski Juniorów, odniósł również wiele innych sukcesów, do których zaliczyć można między innymi zwycięstwo w turnieju Floating Gargen Szczecin Open, kończąc trzydniowy turniej wynikiem - 6.

Czytaj więcej >

 

 

MODRY LAS GOLF CLUB

BEST GOLF COURSE

 

Modry Las Golf Club składa się z 18-dołkowego pola zaprojektowanego przez Gary'ego Playera oraz 9-dołkowego pola par-3. Gracze mogą zatrzymać się w apartamentach otoczonych ogrodem oraz w domkach z własnym wyżywieniem. Zbudowane w ekologiczny sposób pole golfowe jest nastawione w tym roku na dwa ważne wydarzenia: World Golfers Championship Amateur oraz International Polish Ladies Championship.

Czytaj więcej >

 

 

A&A ARKADIA

NAJLEPSZE POLE 9-DOŁKOWE

 

9-dołkowe pole golfowe A&A Arkadia to  zaskakująca enklawa zieleni w industrialnej zabudowie Pabianic. Powstało z inicjatywy wielkiego pasjonata tego sportu i zapalonego golfisty Arkadiusza Majsterka. Na niewielkim obszarze zgromadzono wszystko to, co stanowi o atrakcyjności pola golfowego - ciekawie zaprojektowane dołki, atrakcje krajobrazowe, malownicze zakątki i inspirujące sportowe zagadki.

Czytaj więcej >

 

 

GRADI GOLF CLUB

DOMEK KLUBOWY ROKU

 

Domek Klubowy jest częścią odrestaurowanego kompleksu parkowo - pałacowego z końca XIX w. składającego się z 3 obiektów hotelowych z zapleczem konferencyjnym, 18-sto i 6-ścio dołkowego pola golfowego, strefy Spa & Wallness, restauracją opartą  na zdrowych i ekologicznych potrawach, kortów tenisowych, malowniczego parku z zachowanym starym drzewostanem, dwoma stawami oraz krzyżem pokutnym z ok. XV w.

Czytaj więcej >

 

 

KLUB GOLFOWY LISIA POLANA

RESTAURACJA GOLFOWA ROKU

 

Na wyjątkowość restauracji składają się potrawy przygotowane z miłości do jedzenia, zaangażowanie pracowników i pasja Szefowej Kuchni. Używane w procesie tworzenia produkty są starannie dobrane. Część pochodzi z upraw ekologicznych, zaś pozostałe od sprawdzonych dostawców. Kuchnia nie stosuje sztucznych składników, glutaminianu sodu i ulepszaczy. Potrawy są zawsze świeże, smaczne i zdrowe.

Czytaj więcej >

 

 

NIMROD TAVI

MOST POWERFUL PERSON

 

Kategoria "Most Powerful Person" stanowi uznanie dla osoby, która osiągnęła wiodącą pozycję zarówno wśród właścicieli pól golfowych w Polsce, jak również pośród osób zaangażowanych w rozwój tej dyscypliny. Nimrod Tavi, jako nowicjusz na polskiej scenie w branży golfowej, został wyróżniony w ubiegłorocznej edycji plebiscytu za swoje spektakularne osiągnięcia.

Czytaj więcej >

 

Nominowani w 2015:

 

Debiut/Postęp Roku / Rookie of the Year: Kuba Dymecki

Karolina Barucka, Mariusz Czerkawski, Tomasz Iwan, Julia Korus, Dorota Zalewska

Jerzy Dudek, Andrzej Dyzio, Mateusz Gradecki, Michał Kasprowicz, Tomasz Litwiniuk, Łukasz Pawłowski, Jakub Szyja

 

Golfista Roku / Best Golfer: Adrian Meronk

Jerzy Dudek, Jędrzej Gąsienica-Ciułacz, Mateusz Gradecki, Bartosz Myszka, Oskar Zaborowski

Jan Barucki, William Carey, Artur Dziugiel, Mikołaj Geritz, Jan Piętka, Maksymilian Sabuda, Jan Szmidt Jr, Kamil Tatarczuk, Marek Tymiński, Kuba Urbański, Jan Zawadowski

 

Golfistka Roku / Best Lady Golfer: Martyna Mierzwa

Karolina Dobrowolska, Zuzanna Gazdowska, Dominika Gradecka, Dorota Mida, Rhea Wiatr

Karolina Barucka, Marianna Duczmal, Ewa Geritz, Marzena Gradecka, Monika Kowalewska, Amanda Majsterek, Brygida Morańska, Elżbieta Panas, Katarzyna Selwent

 

Uzależnieni od Golfa / Devoted Golfer: Irene Tavi

Alex Duch, Jan Galanty, Wojciech Łoposzko, Oksana Wojtkiewicz, Anna Wożniak

Mikołaj Geritz, Stanisław Kałużny, Kamil Nowak, Klaudiusz Sevkovic, Arkadiusz Zaporski

 

Trener Roku / Coach of the Year: Wacław Laszkiewicz

Dariusz Bobiński, Jakub Budaj, Martin Hejger, Marek Sokołowski, Jakub Ufnal

Marek Bednarczyk, Al Brasseux, Tomasz Burandt, David Ekberg, Mariusz Gaik, Alfred Kos, Ryszard Kozieras, Jan Lubieniecki, Brian Messing, Adam Mitukiewicz, Martin Proctor, Marketa Stelmasiak, Olga Szmit, Matthew Tipper, Robert Woźniak

 

Innowatorzy golfowi / Innovators of golf: William Siwek

Krzysztof i Marzena Gradeccy, Artur Gromadzki, Arkadiusz Muś, Sławomir Piński, Nimrod Tavi

Marek i Maria Bednarczyk, Marek Gaik, Michał Goli, Janusz Kazberuk

 

Osoba wpływowa w golfie / Most powerful person: Nimrod Tavi

Krzysztof Gradecki, Artur Gromadzki, Arkadiusz Muś, Andrzej Person, William Siwek

 

Impreza Golfowa Roku / Golf Event of the Year: World Amateur Golfers Championship

Poland - International, seria 3 imprez, Polonia Cup, President’s Cup 2015, Silesia Business & Life Golf Cup, Turniej Marszałkowski 2015

 

Dom Klubowy Roku / Best Club House: Gradi Golf Club

Binowo Park Golf Club, Klub Golfowy Toya, Rosa Private Golf Club, Sierra Golf Club, Sobienie Królewskie Golf & Country Club

 

Restauracja Golfowa Roku / Best Golf Restaurant: Klub Golfowy Lisia Polana

Binowo Park Golf Club, First Warsaw Golf, Gradi Golf Club, Postołowo Golf Club, Rosa Private Golf Club

 

Pola 18-dołkowe / 18-holes golf courses: Modry Las Golf Club

First Warsaw Golf, Kalinowe Pola Golf Club, Kraków Valley Golf & Country Club, Rosa Private Golf Club, Sierra Golf Club

Amber Baltic Golf Club, Binowo Park Golf Club, Gradi Golf Club, Golf Club Bytkowo, Kamień Country Club, Klub Golfowy Lisia Polana, Klub Golfowy Toya, Mazury Golf & Country Club, Tokary Golf Club, Postołowo Golf Club, Sand Valley Golf & Country Club, Sobienie Królewskie Golf & Country Club, Śląski Klub Golfowy

 

Pola 9-dołkowe / 9-holes golf courses: A&A Golf Club

Armada Golf Club, First Warsaw "The Executive", Golf Course SPAR Polska, Orli Las, Pole Golfowe Zawarcie

Akademia Golfa Poręby 9, Arłamów Golf Club, Bydgoski Golf Club Myślęcinek, Chopin Golf, Golf Club Pszczyna, Gorko Golf & Country Club, Klub Golfowy Wierzchowiska, Koniński Klub Golfowy, Ławica Golf Poznań, Pole golfowe w Olszewce, Pole Golfowe WITYNG, Royal Kraków Golf & Country Club, Rycerski Klub Golfowy Krobielowice, Słubickie Pole Golfowe Dębowa Polana, Tatfort Golf Club

 

Pozostałe obiekty golfowe i inne / Other golf facilities: Golf Park Józefów

Golf Park Gdynia, Golf Parks Poland Wilanów, Hotel Wieniawa SPA & Wellness, Portal golfowy Golfarena.eu, Strzelnica Golfowa Golfstok Białystok

1-szy Łódzki Klub Golfowy, Akademia Golf n. Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, Bydgoski Golf Club Myślęcinek, Centrum Golf, City Golf Warszawa, City Golf Wrocław, Driving Range w Nadarzynie, Driving Range w Zamku Topacz, Driving Range Zajączkowo, Fabryka Formy - Strefa Golfa, First Wrocław Golf Club, Gliwicki Klub Golfowy, Golf Palace, Golf Park Lipowy Most, Golf Training Center, Hotel Głęboczek Vine Resort & SPA, Hotel Marina Golf Club, Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA, Kompleks Golfowy Remes, Kujawy Golf Club, NTB Active Club - Ogród, Golfowy Pitch & Putt, Olympic Golf Club, Opolski Klub Golfowy, Pierwszy Kaliski Klub Golfowy, Silva Sport Driving Range, Sklep golfowy betterball.eu, Solei Golf Poznań, Stowarzyszenie Pierwszy Akademicki Klub Golfowy, Tyski Klub Golfowy, Warsaw Golf Links, Zamkowa Akademia Golfa

Organizator:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Zapraszamy do śledzenia aktualnie realizowanych działań:

2021 ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.