Organizator:

Partnerzy:

PGA - Polish Golf Awards 2015

 

WORLD AMATEUR GOLFERS CHAMPIONSHIP

IMPREZA GOLFOWA ROKU

 

World Amateur Golfers Championship to dziś największy amatorski turniej świata. Rozgrywany w ponad 40 krajach, od Brazylii po Wietnam. Patronem turnieju jest Arnold Palmer, legenda światowego golfa, siedmiokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, wzór dla pokoleń graczy. W komitecie honorowym znajduje się Annika Sorenstam, sława szwedzkiego golfa.

 

World Amateur Golfers Championship, najstarszy cykliczny turniej golfowy w Polsce zyskał przez lata znaczną popularność. Pomysłodawcą jest sławny szwedzki hokeista, piłkarz, i doskonały golfista Sven Tumba Johansson. „Każdy golfista-amator może zostać mistrzem świata” - głosił i wdrożył ten śmiały pomysł w czyn.

 

Turniej World Amateur Golfers Championship jest rozgrywany w najbardziej atrakcyjnej dla amatorów formule. Wszyscy uczestnicy mają równe szanse, niezależnie od poziomu gry, dzięki temu, iż zawodnicy podzieleni są na sześć grup zaawansowania. Zwycięzcy poszczególnych grup eliminacji krajowych reprezentują Polskę na światowym finale.

 

W roku 2016 w siedemnastej edycji turnieju, każdy amator może walczyć o golfową przygodę życia: zagrać w krajowych eliminacjach do handicapowych mistrzostw świata i w przypadku sukcesu reprezentować Polskę w  spektakularnym finale światowym.

 

Co roku jest podobnie - najpierw cykl turniejów eliminacyjnych, następnie krajowy finał World Amateur Golfers Championship. W roku 2016 zaplanowano 16 turniejów eliminacyjnych - pierwszy już 16 marca w Hiszpanii, 15 w Polsce oraz wielki krajowy finał - od 25 do 27 sierpnia. Po raz pierwszy odbędzie się na dwóch polach golfowych: na podszczecińskim polu Binowo Park Golf Club oraz na polu golfowym w Modrym Lesie. Ten decydujący turniej znów wyłoni reprezentację polskiego golfa amatorskiego na finał światowy w sześciu grupach handicapowych: 0-5, 6-10, 11-15, 16-20, 21-25 i 26-36. Przyjadą najlepsi z około tysiąca golfistów, którzy podejmą wyzwanie i staną do rywalizacji w turniejach eliminacyjnych.

Organizator:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Zapraszamy do śledzenia aktualnie realizowanych działań:

2019 ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.