Minęło 25 lecie polskiego golfa, to dobry czas na podsumowania oraz nowe pomysły na jego promocję. Pierwszy polski portal polishgolf.pl oraz jedyna w Polsce nagroda PGA – Polish Golf Awards wyróżniły i nagrodziły wiodące postacie które przyczyniły się do rozwoju tej ciekawej i popularnej na świecie dyscypliny sportu.

Powstaje coraz więcej pól golfowych, Mateusz Gradecki oraz Adrian Meronk z sukcesem grają na European Tour, zainteresowanie golfem rośnie, wiec wzorem światowych organizacji postanowiliśmy utworzyć Polish Golf Hall of Fame (Galerię Sław Polskiego Golfa) aby zapoczątkować znakomitą światową tradycję w Polsce.

Proponujemy kategorie, sposób nominowania i wyboru osób które jako pierwsze zostaną uhonorowane tym zaszczytnym wyróżnieniem. Jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie. Oczywiście, zasady nominowania i kategorie mogą się zmieniać i powiększyć lecz mamy nadzieję, że do końca 2020 roku zakończymy ten wstępny proces.

Komisję selekcyjną będą stanowiły autorytety i jurorzy PGA – Polish Golf Awards, natomiast zgłoszenia może dokonać każdy, jeżeli uzasadnienie będzie zgodne z opisem kategorii.

Proponowane kategorie:

  • golfiści – osoba grająca i odnosząca sukcesy na profesjonalnych europejskich i światowych zawodach (European, PGA, World Tour i innych). Osoba musi zakończyć karierę zawodniczą minimum 3 lata wcześniej przed nominacją;
  • golfistki – osoba grająca i odnosząca sukcesy na profesjonalnych europejskich i światowych zawodach sportowych (LET, LPGA Tour i innych). Osoba musi zakończyć karierę zawodniczą minimum 3 lata wcześniej przed nominacją;
  • właściciele 18 dołkowych pól golfowych – pole musi wyróżniać się od pozostałych, istnieć przynajmniej kilkanaście lat, a osoba będąca brana pod uwagę w nominacji jest jego prawnym, długoletnim właścicielem;
  • współtwórcy / kontrybutorzy – osoby które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego golfa, zajmując eksponowane stanowiska np. prezes PZG, PGA Polska etc., komentatorzy zawodów golfowych, organizatorzy i pomysłodawcy unikalnych działań, działacze sportowi etc. Osoba musi być wyróżniającą się i aktywną na polskiej scenie golfowej przez kilkanaście lat.

Nominowani muszą uzyskać zgodę 75 procent komisji selekcyjnej, aby uzyskać zapis.